Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 29 mar 2024, o 12:00

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 28 kwie 2013, o 11:14 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sty 2012, o 15:53
Posty: 63
Lokalizacja: Puławy
... i poleeciał ;)
Załącznik:
Komentarz: Oblot Madmana
madman.jpeg
madman.jpeg [ 35.65 KiB | Przeglądany 11782 razy ]


i tutaj skromny filmik: http://rc.pulawy.pl/infusions/video/video.php?id=23

rozpiętość 1500mm (skrzydło niedzielone)
długość 1350mm
waga 2,5kg

i pojawiają się pierwsze oznaki problemów logistycznych z transportem (szczególnie chodzi o rozmiar skrzydła)

_________________
Obrazek ... latać się chce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 28 kwie 2013, o 12:35 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2013, o 09:51
Posty: 67
Lokalizacja: Balin
Moje gratulację :) model bardzo ładny :) a jak wrażenia z lotu Madmanem ? Środek ciężkości wyznaczyłeś metodą 1/3 cięciwy skrzydła ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 28 kwie 2013, o 12:55 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sty 2012, o 15:53
Posty: 63
Lokalizacja: Puławy
Jak narazie jesteśmy po pierwszym locie (i madman i ja) tak się złożyło, że to pierwszy wypad w tym sezonie,a że w innym modelu wyrwałem podwozie, kolega ubił kreta, więc madmana spakowałem, nie chcąc kusić losu.
SC w 1/3 cięciwy
jest nerwowo, ciężko go utrzymać w locie poziomym, to ze względu na gruby profil i statecznik poziomy 'schowany' za nim.
Madmana budowałem z myślą o 3D, i będziemy szli w tym kierunku.

_________________
Obrazek ... latać się chce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 28 kwie 2013, o 14:22 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2013, o 09:51
Posty: 67
Lokalizacja: Balin
Madman w takiej wielkości jest przepiękny :) Liczę noker że przy następnych lotach jak wlatasz się w Madmana podzielisz się jeszcze materiałem video :)

Co do budowy ... Jednak zdecydowałem się wykonać lotki raz jeszcze. Wykonałem jedną lotkę ja zrobił ali 1983 i potem zrobiłem drugą co nie co zwiększając grubość materiału, czyli natarcie lotki zrobiłem z listwy 6x10 mm (wcześniej 6x6) a resztę wykonałem z listwy balsowej 6x7 mm (wcześniej 6x6) i dodałem jeszcze poprzeczki z balsy 3 mm co naprawdę usztywniło lotkę :D
Wagowo porównując jedne lotki z drugimi różnica w wadze lotek może wynosić góra 10 g. Czyli robi się malutki zapas na figurkę pilota :)
Resztę zweryfikuje oblot :)


Załączniki:
36.JPG
36.JPG [ 200.99 KiB | Przeglądany 11763 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 29 kwie 2013, o 20:44 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2011, o 20:51
Posty: 559
Lokalizacja: Elbląg
Był ambitny plan zdążyć na jutro, ale to raczej nie wykonalne, choć do zrobienia tylko kabinka plus górna część przodu kadłuba. Goły kadłub (bez pokrycia, stateczników, wyposażenia) waży aktualnie 170gram. Dla porównania sklejkowy tylko z pokryciem 430. Jest różnica, mam nadzieję, że na + w locie.
Fotki będą jak aparat znajdę.
Załącznik:
nowy kadłub.JPG
nowy kadłub.JPG [ 112.31 KiB | Przeglądany 11728 razy ]

Garb kadłuba z podłużnic 3mm, bo balsa mi się powoli kończy, a planowany wcześniej do użycia depron jest dobry ale pod panele.

_________________
Fw190 NPN, PZL Dromader NPN, SuperSportster, Dart XL fpv, copterx 450 black angel
Radiomaster tx12multi


Ostatnio zmieniony 29 kwie 2013, o 21:00 przez ali1983, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 29 kwie 2013, o 20:54 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2013, o 09:51
Posty: 67
Lokalizacja: Balin
Czyli możesz się wagi do lotu spodziewać w granicy 1.1 kg :) eee różnica musi być na 100% jak dobrze liczę to odchudziłeś go o prawie 250 g a to już przecież naprawdę dużo :) ja się cieszyłem jak z podwozia udało mi się urwać 7 g ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 2 maja 2013, o 21:19 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2013, o 09:51
Posty: 67
Lokalizacja: Balin
Dzisiaj wsadziłem całą elektronikę w jak na razie pusty szkielet by sprawdzić wyważenie. Cięciwa skrzydła wychodzi jakieś 34 cm z groszem biorąc jedną trzecią wychodzi SC około 114 mm ... u mnie SC na chwilę obecną mam gdzieś o okolicy 100 - 105 mm od krawędzi natarcia ... zostawić do pierwszego oblotu czy już martwić się dodatkowym balastem na ogon ?

Ważyłem model i nie oklejony RTF waga wychodzi 980 g a z figurką pilota już jakieś 1020 g ... pilot troszkę waży więc zastanowię się może nad jakimś profilowym kolesiem bo jakoś nie wyobrażam sobie pustej kabiny pilota ;)

ali 1983 jak postęp prac nad kadłubem ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 2 maja 2013, o 21:25 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2011, o 20:51
Posty: 559
Lokalizacja: Elbląg
Zerowy. Jutro siedzę w domu także będzie postęp. W sobotę ma być ładna pogoda i w ten dzień planuje polatać. Myślę nad otwartą kabinką. Później tylko pokrycie i montaż wyposażenia.

_________________
Fw190 NPN, PZL Dromader NPN, SuperSportster, Dart XL fpv, copterx 450 black angel
Radiomaster tx12multi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 3 maja 2013, o 10:05 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2013, o 09:51
Posty: 67
Lokalizacja: Balin
Obowiązkowo zdjęcia :) otwarta kabina nie jest zła może nie będzie wyglądać jak rasowy akrobat ale przynajmniej jest łatwiej to zrobić. Ja w swoim robię otwartą kabinę z owiewką zrobioną z butelki po wodzie mineralnej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: madman evo
Post: 4 maja 2013, o 21:28 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 kwie 2013, o 09:51
Posty: 67
Lokalizacja: Balin
Pogrzebałem w sieci i mam pilota ... troszkę blady bo mi już tuszu w drukarce brakuje ale do celowo druk kolorowy laserowy i naklejony na balsę 3 mm co by się jakoś trzymał (pilot to tylko przymiarka i będzie wycięty po konturach) ... tym sposobem zaoszczędzę na wadzę około 40 g w porównaniu do figurki co miała być wcześniej ... obecnie folie mam zamówioną, więc do końca przyszłego tygodnia Madmana powinien być już oklejony i może pomyślimy coś o oblocie jak się trafi bezwietrzna pogoda


Załączniki:
38.JPG
38.JPG [ 100.56 KiB | Przeglądany 11659 razy ]
37.JPG
37.JPG [ 108.19 KiB | Przeglądany 11659 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group