Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 17:05

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
Post: 8 cze 2015, o 13:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 cze 2015, o 09:47
Posty: 3
Lokalizacja: Siedlce
Odgrzebię ten wątek. Szkoda, że urwany ;)

Nie znalazłem na forum informacji jak prawidłowo ustawić ten model i jak w ogóle lata. Podzielę się swoimi uwagami.

Model kupiłem z 3 ręki, w pełni wyposażony poza odbiornikiem i pakietem. Rowing na domku silnika, źle naprawiany/sklejony statecznik poziomu (zaciągnięty do góry "U") wskazywały na naprawę po kretowaniu. Waga do lotu po wyważeniu 1860g, zamiast ołowiu na dziobie pakiet 5200mAh. Model dostałem z naklejkami w miejsc SC, ale mi lepiej model lata prz SC 1cm do tyłu, a jest jeszcze wyczuwalny zapas.

Zalety:
  1. Wytrzymuje moje dalekie od ideału lądowania - w chińczykach modele często zostawiały podwozie za ogonem.
  2. Mimo swojej wagi oraz ciągu 2800g model lata b. przyjemnie. Do lepszego 3D przydała by się trochę mniejsza waga lub trochę większy ciąg, ale i tak nieźle sobie radzi, zawisy bez większych problemów.
  3. Nie przepada przy nawet najmniejszych prędkościach lotu. Wielokrotnie stawiałem model na lotnisku przy prawie zerowej prędkości (duża korekta wysokością).
  4. Przy zbyt małej prędkości lekko opada dziób, ale to urok profilu skrzydła i dwupłata.

Wady:
  1. Upierdliwy dostęp do pakietu, albo moje łapska niedopasowane do konstrukcji.
  2. Brak drugiego "firewalla" słaniającego pakiet przed wałem silnika, ale to drobiazg.

Ogólnie to na prawdę świetna konstrukcja. Ciesze się, że ten trafił w moje ręce :)
Załącznik:
017.jpg
017.jpg [ 269.41 KiB | Przeglądany 4145 razy ]

_________________
FiliP
www.sgm.siedlce.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 9 cze 2015, o 06:49 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Waga wyszła dużo za dużo ale to pewnie kwestia folii którą potem trzeba jakość zrównoważyć. Dostęp do pakietu nie jest rewelacyjny ale niestety podyktowany koniecznością dostępu do pakietu bez zdejmowania dolnego płata.
Drugiego firewalla nie robiłem dlatego że nie było by dostępu do mocowania silnika a wkładkę zabezpieczającą pakiet przed nabicie się na wał można zrobić z pianki stosowanej np. do zabezpieczania spzętu rtv podczas transportu. Gdybym teraz rysował ten model zmieniłbym kilka rzeczy.

Edit: zdjęcia wstawiaj jako załączniki poprzez pełny edytor widoczny podczas pisania postu. Zdjęcia 1280/800 1024/768 itp. Byle nie ważyły więcej jak 0.5Mb


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group