Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 07:12

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 sty 2012, o 23:43 
Mam nadzieję, że projekt będzie ukończony... i nie będzie należał do tych z grupy "coś tam jest jednak nie tak"...
Rozpiętość: 1250

Mały zarys:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam już co nieco poukładane w Cad'e, a całość w głowie.
- Zobaczymy co z tego wyjdzie...


Na górę
  
 
Post: 19 sty 2012, o 19:53 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Ale narobiłeś smaku... Zawsze myślałem o tym modeliku, a myślałem ostatnio o mieć mniejszego zrobieniu czegoś w tym rozmiarze, żeby mieć mniejszego bzyka razem z większymi modelami na lotnisku... Kadłub, kabinka i mordka(z resztą wszystko) wymodelowane świetnie. Ja kiedyś nie miałem ochoty bawić się w robienie forem okrągłych do dwupłata i zrobiłem najprostszym sposobem - średnicę kadłuba dopasowałem do wewnętrznej średnicy słoika szklanego. Wylaminowałem go od środka, zbiłem i wyszła śliczna, gładziutka powierzchnia zewnętrzna :) Zamierzasz robić podwozie główne jak ogonowe w extrze?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2012, o 22:24 
Dobry pomysł z tym słoikiem.

Tak tym razem uwzględnię laminatowe golenie.


Na górę
  
 
Post: 19 sty 2012, o 22:31 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Kurtka na watie, spojrzałem na silniki do takiego Ultimate 1,4m i za głowę się złapałem. Musiałbym elektrownię atomową chyba zainstalować na pokładzie. Wymiar 1250mm to chyba najsłuszniejszy wymiar dla elektryków. Finansowo najmniej bolesny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 sty 2012, o 22:52 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
slawekmod pisze:
Kurtka na watie, spojrzałem na silniki do takiego Ultimate 1,4m i za głowę się złapałem. Musiałbym elektrownię atomową chyba zainstalować na pokładzie. Wymiar 1250mm to chyba najsłuszniejszy wymiar dla elektryków. Finansowo najmniej bolesny.

Dokładnie Sławku. Elektryki do wielkości 1400mm(jednopłaty, 1200 2-płaty) kosztują można powiedzieć "liniowo", ale im większa bestia tym kieszenie i portfel powinny się powiększać :D Sam żałuję trochę elektryka 1800mm(1900), bo to już kawał modelu i napęd z 3x2 pakietami będzie kosztował więcej niż benzyna 50cm. Trochę się wkopałem. Ale z drugiej strony mając 6 pakietów 5s 2500mAh kombinuję właśnie modelik pod taki napęd, żeby móc wykorzystać akumulatory. To zamiast Ultka 1400 zrobisz nową wersję 1200?

Michale a te golenie będziesz robił 2 oddzielne czy znajdziesz kawał laminatu, z którego wyjdzie cała goleń? Fajna metoda, możnaby nawet "bardziej szpanersko" spróbować płyty węglowe cienkie z HK. Tyle, że szkło będzie praktyczniejsze(elastyczniejsze).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 sty 2012, o 17:47 
Będą dzielone. Węgiel trochę kosztuje... ale ... płytkę laminatu można pociągnąć tkaniną węglową z jednej strony... i w sumie tylko z bliska było by widać, że są w 5% węglowe.
Dotarły fotki na @


Na górę
  
 
Post: 20 sty 2012, o 17:54 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Tak, tak. Najgorzej, że są pewne ograniczenia wynikające właśnie z wielkości formatek laminatowych i trzeba robić dzielone. Fajna metoda Michale, aż korci mnie, żeby spróbować zrobić podwozie do benzyniaka w taki sposób i porównać wagę. Myślałem o 3 warstwach jak u Ciebie(środkowa ażurowana) i podwozie zrobić jak resor w przyczepkach(3 warstwy laminatu na całej długości, później znowu 3 nie przyklejone do poprzedniego, ale krótszej długości i tak ze 3 takie skręcone elementy). Miałem problem w podwoziu ogonowym w benzyniaku i właśnie tak zrobiłem(dural 3mm był za miękki, a 4mm za twardy, więc dałem 2mm trzy warstwy i każdy krótszy). Model amortyzuje jak tak lala, w końcu pozbyłem się problemu łamiących się końcówek steru wysokości(po twardszym przyziemieniu ogon tak się wyginał w stronę ziemi, że zaciągnięta końcówka wadziła o ziemię i pękała).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2012, o 21:28 
Tym razem będzie to wersja bez ażurków... model będzie cięższy jakieś 500%
Obrazek
Obrazek
Oczywiście był to żart.
Kreślę elementy, na końcu wykonam dziury.


Na górę
  
 
Post: 29 sty 2012, o 17:39 
Postępy...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
  
 
Post: 29 sty 2012, o 17:47 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Będziesz ażurował czy całość z balsy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group