Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 13:51

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 21 cze 2018, o 18:10 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
W krótkich przerwach podczas remontu klatki schodowej udało mi się naprawić Tukana. Uszkodzenia wydawały się poważne, jednak po dokładnej rewizji nie aż tak :) . Nie wdając się w szczegóły, samolocik naprawiony. Dzisiaj listonosz przyniósł paczuszkę z hk z nowym silnikiem, Turnigy SK3 5045 660kV. W porównaniu z Megą cięższy o ok 70 gram, będzie ciężko z wyważeniem ;) , no i o wiele większy. Zresztą możecie zobaczyć na zdjęciu. Na zdjęciu również widać uszkodzenia Megi, wyrwana z nitów tylna ściana obudowy silnika i rozwalone łożysko.
Delikatnie inny rozstaw śrub mocujących nie powinien sprawić problemu w mocowaniu.
Kładąc kolejne warstwy zapraw na ściany, rozprowadzając kable, montując drzwi na klatce schodowej, miałem dużo czasu aby przeanalizować w głowie projekt "Tukan". Uważam, że model sprawdził się, a holowanie modelu do 2 kg nie powinno mu sprawić problemu. Bardzo dobra stateczność kierunkowa, duży współczynnik stateczności podłużnej, duże i skuteczne stery, mocna i stabilna konstrukcja - sprawdzone :lol: - to zalety ;) . Dotychczas holowane szybowce nie wpływały na sam lot Tukana tak bardzo. Zobaczymy jak na nowym silniku, wyczytałem , że mocniejszy ;) . Apeluję do kolegów z modelami easy, róbcie haki :) . Mam nadzieję, że w połowie lipca oblatam Tukana po naprawie.


Załączniki:
DSCN4460[1].jpg
DSCN4460[1].jpg [ 228.59 KiB | Przeglądany 10297 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lip 2018, o 22:18 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Tukan naprawiony, oblatany, ustawiony. Dodatkowo wszyscy zainteresowani - czyli Marcin i ja - się wlatali :) . Przedwczoraj holowaliśmy się, wszystko było ok. Holowanym szybowcem była Mucha ter easy.
Po lotach w wyniku merytorycznej dyskusji postanowiliśmy, że przekażę Marcinowi Jaskółkę easy, Pepciową, która u mnie zalegała, pod warunkiem, że przygotuje ją do lotu/holu. Nie wdając się w szczegóły, dzisiaj mieliśmy dwa szybowce do holowania i dwóch do przeszkolenia w tym typie startu..... Marcin szybowcem, ja holówką. Waga Jaskółki do lotu ok 1,6 kg, więc jest wyzwanie. Na początku było nerwowo, ale jakoś poszło, hole się udały. Zrobiliśmy kilkanaście holi :D .... powiem, że "zapachniało" prawdziwym lotniskiem/startem szybowcowym :D .
Chciałbym podziękować córci i synusiowi Marcina za bardzo profesjonalną obsługę startów i lądowań :D .
Dołączam fotkę szybowców czekających na start :D .


Załączniki:
DSCN4704[1].jpg
DSCN4704[1].jpg [ 236.1 KiB | Przeglądany 10197 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 lip 2018, o 23:42 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2011, o 20:51
Posty: 558
Lokalizacja: Elbląg
Dla mnie to były pierwsze próby latania szybowcem i było trochę nerwowo. Do latania holownikiem już się przyzwyczaiłem i jakoś spokojniej do tego podchodzę. Ale powiem tak: super zabawa!!! Polecam!!!
Co do Jaskółki... potrzebuje prędkości, ale jak się wczuć w model to lata się całkiem przyjemnie.
No i moja (nasza) pomoc lotniskowa ;-)

Załącznik:
IMG_20180727_200826.jpg
IMG_20180727_200826.jpg [ 141.63 KiB | Przeglądany 10193 razy ]

_________________
Fw190 NPN, PZL Dromader NPN, SuperSportster, Dart XL fpv, copterx 450 black angel
Radiomaster tx12multi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 lip 2018, o 08:23 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
Gratulacje!, Super zdjęcia.

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2018, o 16:00 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
mgr pisze:
Gratulacje!,

Dzięki :) ... kiedy razem polatamy? ;)
ali1983 pisze:
....i było trochę nerwowo

Tak, szczególnie, że to były moje pierwsze hole jako "pilot" holownika. Coś zaczęło dziać zaraz po starcie. Dziwnie zachowywał się Tukan, nagle zakręcał, ostro, jakby przepadał. Pomni sytuacji kiedy rozbiliśmy Fokę i Tukana, reagowaliśmy natychmiastowo wyczepieniem. Podejrzenia poszły w stronę aparatury Marcina, lata na 35 MHz, jakieś zakłócenia, może ;) . Próbny lot samym Tukanem, później z Muchą ter na sznurku. Nic się nie dzieje. Właściwie mieliśmy przerwać loty. Usiadłem na trawie w samotności i zacząłem analizować "moje" hole. Olśnienie przyszło gwałtownie ;) , "przecież ja steruję szybowcem, co z tego, że mam pilotować holownika, patrzę na szybowiec co robi i tak ruszam drążkami w swojej aparaturze.... :D , dlatego takie reakcje Tukana". Przeświadczony o słuszności moich obserwacji postanowiliśmy jeszcze raz spróbować :? . Modele przygotowane do startu...."gotów? gotów.... no to jedziemy"... :) . Gały wlepione w Tukana, czasami tylko krótkie spojrzenie na Jaskółkę. Jedziemy do góry żadnych wariacji, wszystko gładko, sprawnie, wyczepienie. Po lądowaniu wymieniamy swoje obserwacje....jest ok :D .
Założyłem dzisiaj większe śmigło 14x7, ciąg zmierzony 3,2 kg, czyli o 0,6 kg niż na 13/6,5. Może dzisiaj wieczorkiem znów poholujemy.... ;) .

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2018, o 17:57 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
milo pisze:
mgr pisze:
Gratulacje!,

Dzięki :) ... kiedy razem polatamy? ;)


Chyba najszybciej w przyszłym sezonie, może w końcu uda mi się dokończyć wszystkie rozpoczęte projekty :? ;)

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lut 2019, o 13:31 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 739
Lokalizacja: Elbląg
Mógłbyś szczegółowo zobrazować ten zaczep?
Załącznik:
DSCN4448.jpg
DSCN4448.jpg [ 277.08 KiB | Przeglądany 9264 razy ]

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 lut 2019, o 15:03 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Zapraszam do mnie, zobaczysz i wszystko będzie jasne.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lut 2019, o 08:27 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 739
Lokalizacja: Elbląg
Zobaczę, oczywiście.
Moje pytanie dotyczyło prostego zamocowania w kadłubie. W dwóch modelach mam w wersji pierwszej. Sprężynkę w każdej chwili można usunąć. Tylko tyle. ;)
Załącznik:
20190222_072125.jpg
20190222_072125.jpg [ 192.45 KiB | Przeglądany 9233 razy ]

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group