Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 20:05

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 31 paź 2014, o 12:00 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
slawdmod pisze:
Czy nie mam problemów z wichrowaniem lotek podczas oklejania? Miałem kiedyś taki problem. Teraz po sklejeniu lotki wlewam parę kropli CA od środka w spływ. Usztywnia to lotkę i jest po problemie.

Okleiłem trochę model, szału nie ma. Dziś już nic mi się nie chce robić przy Edge, musi poczekać do przyszłej soboty.
Załącznik:
DSC_0111.JPG
DSC_0111.JPG [ 212.67 KiB | Przeglądany 4104 razy ]

Dzisiaj powalczyłem trochę z Edkiem, zostały do oklejenia jakieś duperele dekoracyjne. Tragicznie wyszła klapa, no może nie klapa ale sama kabinka. Nie chce mi się tego poprawiać ale jak ładnie poleci to zrobię drugą kabinę. To co na zdjęciu wazy 444g. Do tego dojdzie regler , pakiet 4 x serwo 10g, odbiornik R6108, silnik Turnigy CD ROM 3530, śmigło, jakieś podwozie i maska. Waga do lotu powinna wyjść całkiem dobra.
Załącznik:
DSC_0113.JPG
DSC_0113.JPG [ 109.05 KiB | Przeglądany 4104 razy ]
Załącznik:
DSC_0115.JPG
DSC_0115.JPG [ 152.21 KiB | Przeglądany 4104 razy ]

Ster nie ma przeciwwagi a właściwie wyważenia aerodynamicznego z prostej przyczyny - model ma lądować i startować z trawy a wyważenie może być problemem przy tej wielkości modelu. Nie raz urwałem to wyważenie w innych modelach podczas startu z powodu wysokiej trawy. To za mały model żeby stosowanie tego wyważenia miało sens z punktu widzenia sił działających na ster, oczywiście chodzi mi o siły aerodynamiczne. To nie miała być makieta tylko model tani i łatwy do złożenia.

Oblot pewnie w przyszłym tygodniu, jak mi nie wstawią jakiegoś dyżuru. Okleiłem jakieś tam paski, wkleiłem stateczniki i zawiasy, magnesy w kabinę i kadłub. Myślałem że uda się polatać w tym tygodniu ale się przeliczyłem. Ogólnie całość wyszła tak sobie ale wzór oklejania pomimo że prosty to fajny.
Załącznik:
DSC_0117.JPG
DSC_0117.JPG [ 206.02 KiB | Przeglądany 4104 razy ]

Owiewkę postaram się jakąś wyklepać z hipsu (2 elementy do sklejenia). Wczoraj zważyłem model bez maski i podwozia. Całość z serwami, silnikiem CD-ROM turnigy 3530, pakietem 2.2Ah 3S Turnigy, reglerem Sentry 40A, odbiornikiem wyszła 840g. Wyważa się bez problemu. Odpaliłem silnik na naładowanym pakiecie w 50%. Śmigło APC E 10x5. Model wyrywał z ręki do góry w pionie. Do oblotu pozostało niewiele pracy: wkleić 3 zawiaski do lotki (oczywiście mam jeden :evil: ) zrobić jakieś podwozie tylne i zrobić popychacze do wszystkich powierzchni sterowych (nie mam snapów ale poradzę sobie jakoś). Gdybym miał wszystkie te drobne części to oblot wykonałbym jeszcze dziś.
Załącznik:
DSC_0121.JPG
DSC_0121.JPG [ 150.5 KiB | Przeglądany 4104 razy ]
Załącznik:
DSC_0122.JPG
DSC_0122.JPG [ 125.4 KiB | Przeglądany 4104 razy ]


Oblatałem badziewie. Pierwszy wyrzut i dzwon. Nie zdążyłem skorygować wysokością. Serwo w skrzydle do wymiany (Dynam robi bardzo badziewne serwa) i złamane śmigło APC. Oczywiście nie miałem pod ręką więc powrót do domu. Ponieważ nie miałem pod ręką śmigła 10x5 E capnąłem od spaliny a także 9x4.8 APC E. Serwo znalazłem jakieś stare. Wróciłem na inną łąkę, wstawiłem nowe/stare/ostatnie serwo i "banzai" jak to mówili jednorazowi żołnierze japońscy wsiadający w samoloty jednorazowego użytku. Poleciał. I tu mam doznania takie sobie. Albo nie wyważony albo projekt do d@#$. Chociaż może być nie to, latałem na łące za drzewami i rzeką, tam zawsze są rotory, latając z ojcem na motolotni w tym miejscu zawsze były masakryczne doznania podczas startów i lądowań. Model trzepał skrzydłami ale jak oddaliłem się od drzew i rzek trochę się uspokoił. Muszę popracować nad SC . Silnik 3530 CD-ROM turnigy 1100kv jest na styk, wsadzę SK3536 910kv i śmigło dużo większe. Powinno być lepiej. Edek latał z opuszczonym tyłem co sugeruje, że SC był za bardzo z tyłu. Nie miałem czasu ani warunków do regulacji bo robiło się późno. Ciąg dalszy z latania pewnie za tydzień. Na koniec kilka fotek dzięki uprzejmości mojej ukochanej :D Szkoda tylko że akumulator w aparacie zastrajkował.

Z racji braku zdjęć, na chwilę obecną to tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 4 paź 2016, o 13:19 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Proszę dostosować się do regulaminu, wtedy można zabierać głoś w wątkach.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group