Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 16:59

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 maja 2013, o 16:48 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2013, o 23:02
Posty: 9
Lokalizacja: Pajęczno
Ok podziwiam projekt, ale czy nie wyjdzie z tego klocek?:) Mi chodzi o to, żeby polatać 3D...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2013, o 19:45 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Nie wyjdzie, moja masa startowa będzie w granicach 2500-2600g(na pewno). Taka waga przy takiej powierzchni skrzydeł i ogromnej powierzchni sterowej uczyni z modelu szatana. Możesz mi uwierzyć, że 3D tym modelem to będzie czysta przyjemność - nie będzie to typowa mała gazeta tylko model który może pokazać pazurki, ale ma swoją bezwładność(co wg mnie jest najfajniejszą sprawą - trzeba dużo ćwiczyć 3D :) ).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2013, o 19:52 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Marek, zrobisz mi kabinę i maskę? Oczywiście za odpowiednie eci peci. Będziesz z Su w Radawcu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2013, o 20:06 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Oj ostatnio taki zawrót głowy, że nie miałem czasu dokończyć maszynki. Zrobienie kursu paralotniowego zajęło mi wszystkie wolne wieczory. Oczywiście zrobię Sławku jak tylko skończę maszynkę do formowania termicznego. Niestety w tym roku nie mam możliwości przyjazdu, może jakoś uda mi się wpaść na niedzielę, ale to wątpliwe... Nasza ukochana Politechnika zaplanowała obowiązkowe praktyki i nie mam możliwości opuszczenia nawet jednego dnia... Bardzo mi z tego powodu przykro, bo planowałem przyjechać na tą świetną imprezę kolejny raz...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2013, o 23:12 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 gru 2011, o 15:49
Posty: 25
Lokalizacja: Jaworzno
luki28 pisze:
Panowie chciałem zapytać was o zdanie. Otóż niedługo stanę się kolejnym szczęśliwym posiadaczem tego modelu:) i tak zastanawiam się nad silnikiem. Wstępnie zaplanowałem, że miała by być to spalina. Silnik o jakim myślę to ASP S91AII 2T. Co myślicie da radę pokręcić tym jakieś 3D? Ile waży gotowy oklejony model z podwoziem itd? Coś mi się wydaję, że ciężko będzie się zmieścić w 2500g:( Spalina wydaję mi się wygodniejsza leje paliwo i lecę, a pakiety nie dość drogie to jeszcze wkółko trzeba ładować...


ASP 91 będzie trochę za słaby. Poza tym lepszy jest 4-ro takt do 3D. Znaczy się jak jesteś bardzo utalentowany to przy wadze 2500-2700g wykonasz zawisy, harriery i inne z tym silnikiem. W moim będzie pracować ASP 4-ro takt 120 lub 180 bo różnica w wadze jest nieznaczna, a z 180-ką będę miał duży zapas mocy co pozwoli mi nadrobić braki w umiejętnościach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2013, o 23:59 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 wrz 2012, o 20:49
Posty: 31
Lokalizacja: Rybnik
Geralt pisze:
luki28 pisze:
Panowie chciałem zapytać was o zdanie. Otóż niedługo stanę się kolejnym szczęśliwym posiadaczem tego modelu:) i tak zastanawiam się nad silnikiem. Wstępnie zaplanowałem, że miała by być to spalina. Silnik o jakim myślę to ASP S91AII 2T. Co myślicie da radę pokręcić tym jakieś 3D? Ile waży gotowy oklejony model z podwoziem itd? Coś mi się wydaję, że ciężko będzie się zmieścić w 2500g:( Spalina wydaję mi się wygodniejsza leje paliwo i lecę, a pakiety nie dość drogie to jeszcze wkółko trzeba ładować...


ASP 91 będzie trochę za słaby. Poza tym lepszy jest 4-ro takt do 3D. Znaczy się jak jesteś bardzo utalentowany to przy wadze 2500-2700g wykonasz zawisy, harriery i inne z tym silnikiem. W moim będzie pracować ASP 4-ro takt 120 lub 180 bo różnica w wadze jest nieznaczna, a z 180-ką będę miał duży zapas mocy co pozwoli mi nadrobić braki w umiejętnościach.



Zgadza się nadmiar mocy będziesz miał ale latać to to nie będzie dobrze, weź poprawkę ze do silnika 180 musisz dać zbiornik około 600 ml który wypełniony paliwem waży sporo więcej niż zbiornik w takiej 90, wszystkie wagi pododajesz a okaże się że poł kilo masz dodane.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2013, o 08:15 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2013, o 23:02
Posty: 9
Lokalizacja: Pajęczno
He he i właśnie mam taki dylemat. Szukam złotego środka przy silniku spalinowym. 91 mniej mocy ale lżej. Przy większych silnikach mocy więcej ale ciężej. Sławek mi pisał ze 120 4T nie dała rady... Może to i psucie modelu spaliną, ale gdzieś jest coś w tym kiedy słyszę dźwięk silnika z cylindrem:) Rzeczywiście przy cenach dużych silników zaczyna opłacać się elektryfikacja co niestety wagowo jest najlepszym rozwiązaniem. Takim sposobem koło się zamyka a dylemat pozostaje. Co do 3D...Katuję swoją katankę. Już jakieś zawisy kabinką do mnie zaczynają wychodzić. No i oczywiście godziny symulatora.
Będę śledził wątek. Może w końcu ktoś ulotni jakąś spalinę i zda relacje choć gramy to gramy.

edit..
Pomyśle jeszcze nad Asp 120 2T. 940g


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2013, o 20:39 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 wrz 2012, o 20:49
Posty: 31
Lokalizacja: Rybnik
2T w modelu 3d to nie porozumienie. Patrz jakimi śmigłami kręci a jakimi 4T. Liczy się moment obrotowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 maja 2013, o 20:41 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 gru 2011, o 15:49
Posty: 25
Lokalizacja: Jaworzno
luki28 pisze:
Pomyśle jeszcze nad Asp 120 2T. 940g


Charakterystyka 4T jest zupełnie inna niż 2T. Znam takich co potrafią każdy silnik ustawić idealnie, ale jak by to nie miało znaczenia to nikt by 4T nie produkował i nie używał. Zwłaszcza do latania 3D dwusuw jest mało szczęśliwym wyborem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 maja 2013, o 14:21 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2013, o 23:02
Posty: 9
Lokalizacja: Pajęczno
W takim razie jedynym sensownym silnikiem wydaje się 4T powyżej 2 KM. Niestety takie silniki kosztują grubo ponad 1000zł i również niestety za lekkie nie są. Chyba muszę się zastanowić nad elektrykiem...
Wyżej ktoś pisał o RCFG 15, ale znów ale. model 1000g, silnik 940g, 2 pakiety 300 - 400g paliwo 250 - 500g, zbiorniki, serwa, kable i całe wnętrzności na pewno nie wyjdzie 2500g .Ok już podtrzymuje póki co dyskusji. Jak coś wymyśle to dam znać... Pzdr dla wszystkich i powodzenia w spalinie:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group