Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 20:30

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
Post: 6 maja 2013, o 11:15 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Stolik do formowania prawie gotowy, niestety zabrakło troszkę czasu do dokończenia i zajęło mi to więcej czasu niż się spodziewałem. Zostało tylko zrobić śruby mocujące blat z komorą, zrobić otwór na odkurzacz oraz podocinać i polutować metalową dolną ramkę trzymającą materiał. Na zdjęciach poniżej:

1. Wymienne blaty z ramkami trzymającymi materiał oraz komora(blaty na zewnątrz, komora w środku).

Załącznik:
IMG_0109.JPG
IMG_0109.JPG [ 114.75 KiB | Przeglądany 7029 razy ]


2. Blat na komorze i docelowe ułożenie ramki:

Załącznik:
IMG_0110.JPG
IMG_0110.JPG [ 103.41 KiB | Przeglądany 7029 razy ]


3. Moja koncepcja mocowania materiału do ramki na zatrzaski(oczywiście powierzchnia styku materiał-metal i materiał-drewno będize uzupełniona o naklejony papier ścierny, żeby materiał nie uciekł podczas formowania):

Załącznik:
IMG_0111.JPG
IMG_0111.JPG [ 92.6 KiB | Przeglądany 7029 razy ]


W tym tygodniu zamówię materiał i może pod koniec tygodnia jak wrócę do domu to zacznę coś tłoczyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 6 maja 2013, o 18:55 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 gru 2011, o 15:49
Posty: 25
Lokalizacja: Jaworzno
Marku widzę pełny profesjonalizm. Nie wiem tylko czy odkurzacz da radę wyciągnąć taki duży kształt jak kabina.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 6 maja 2013, o 19:04 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Marek, wszystkie najmniejsze nawet otworki należy zatkać, powiem więcej, polakieruj rzadkim lakierem wszystkie powierzchnie drewniane a w szczególności miejsca gdzie drewno było cięte w poprzek słojów, jeżeli użyłeś płyt wiórowych to musisz kilkukrotnie zamalować lakierem boki płyty. U mnie pompa próżniowa ciągnęła lewe powietrze przez pory w płytach stołu do formowania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 6 maja 2013, o 20:28 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Całość elementów drewnianych i drewnopochodnych będzie oczywiście polakierowana, chcę zrobić całość i wszystko za raz pomalować(pierwsze 2 warstwy caponu rozcieńczę nitrem, żeby porządnie spenetrowały), dodatkowo ramki lipowe rozkręcę i dam tam silikon, powinno być ok. Konrad na PFmie zwrócił mi też uwagę na powierzchnię blat-ramka, którą też będę musiał uszczelnić, a o czym nie pomyślałem. Dzięki za konstruktywne uwagi. Mam nadzieję Geralt, że przy dokładnie spasowanym i szczelnym stoliku odkurzacz 1,5kW powinien dać radę. Mam też nowy 1,8kW, ale ma on zabezpieczenie - kiedy zatkam rurę to odpuszcza siłę ssania co mogłoby zdyskwalifikować go w tym rozwiązaniu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 maja 2013, o 23:39 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2013, o 23:02
Posty: 9
Lokalizacja: Pajęczno
Witam wszystkich. Chciałbym zająć się budową tego modelu. Przyznam, że jestem pod wielkim wrażeniem. Z tematu wiem już gdzie wyciąć, ale skąd wziąć pliki do wycinania? Będzie to mój pierwszy model jaki zbuduje, dlatego liczyłbym w przyszłości na waszą pomoc za co byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2013, o 06:15 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
Cześć, w sprawie plików to info na PW.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2013, o 08:42 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2013, o 23:02
Posty: 9
Lokalizacja: Pajęczno
Pliki doszły. Dziękuje jeszcze raz:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2013, o 08:53 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2966
Lokalizacja: Warszawa
:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2013, o 13:08 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2013, o 23:02
Posty: 9
Lokalizacja: Pajęczno
Panowie chciałem zapytać was o zdanie. Otóż niedługo stanę się kolejnym szczęśliwym posiadaczem tego modelu:) i tak zastanawiam się nad silnikiem. Wstępnie zaplanowałem, że miała by być to spalina. Silnik o jakim myślę to ASP S91AII 2T. Co myślicie da radę pokręcić tym jakieś 3D? Ile waży gotowy oklejony model z podwoziem itd? Coś mi się wydaję, że ciężko będzie się zmieścić w 2500g:( Spalina wydaję mi się wygodniejsza leje paliwo i lecę, a pakiety nie dość drogie to jeszcze wkółko trzeba ładować...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 maja 2013, o 15:51 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2012, o 09:47
Posty: 96
Lokalizacja: Bytów
Ja w swoim SU-wie montuje spalinkę RCGF 15.

_________________
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group