Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 16:36

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 lut 2018, o 09:02 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 739
Lokalizacja: Elbląg
Odkurzyłem swoją wielką "Srokę" i zastanawiam się czy nie przerobić napędu hamulców aerodynamicznych serwami osobno w każdym płacie. Czy nasze mikro serwo stosowane w modelach "easy" da sobie radę z hamulcem płytowym (stawianym w pion na górnym płacie) o wymiarach 400 mm X 60 mm? Obecne rozwiązanie to napęd jednym 5 kilogramowym serwem Tower Pro za pomocą sprzęgiełek w miejscu łączenia płata. Przez to jest kiepska regulacja. Zawsze jedna płyta hamulca nie domyka się. Poza tym serwo musi cały czas pracować aby nie wyssało hamulca. To serwo może zeżreć niepotrzebnie prąd dla innych serw. Jednym słowem porażka. Na razie płyty są zaklejone taśmą. Jak połączyć dwa serwa z odbiornikiem aby pracowały jednakowo i nie zabrakło kanałów?
W tym to jestem zielony jak trawa na wiosnę.
Załącznik:
PICT0678.JPG
PICT0678.JPG [ 97.6 KiB | Przeglądany 13318 razy ]

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2018, o 13:18 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:56
Posty: 1703
Lokalizacja: Gdańsk
pepcio 11 pisze:
Jak połączyć dwa serwa z odbiornikiem aby pracowały jednakowo i nie zabrakło kanałów?


To chyba się wyklucza. Możliwości są dwie:
* Kabel Y
* Osobny kanał

Jeśli serwa są jednakowe, to teoretycznie będą tak samo działać na kablu Y - ale gwarancji nie ma w zasadzie.
Osobny kanał daje opcję konfiguracji różnic centrowania / prędkości serw - no ale traci się kanał.

Chyba, że istnieją jakieś urządzenia typu sekwencery lub coś innego co zapewnia kontrolę serwa bądź jego prędkość... nie wiem nie używałem nigdy.

_________________
Nic tak nie cieszy, jak własny szybowiec :D
____________SAM 18-025_____________
https://gliders.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 lut 2018, o 16:31 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
pepcio 11 pisze:
Jak połączyć dwa serwa z odbiornikiem aby pracowały jednakowo i nie zabrakło kanałów?

Stosowałem kabel Y na lotki oraz klapy w modelach i zawsze udawało mi się osiągnąć jednakowe wychylenia. Istotne jest aby serwa i ich położenia były takie same. Dźwignie też muszą mieć takie same wymiary (odległości od środków obrotu). Dodatkowo przynajmniej na jednym popychaczu trzeba zrobić regulację długości.
Ustawiając pozycję zamkniętą na jednym hamulcu, drugi wyregulujesz długością popychacza.

pepcio 11 pisze:
Czy nasze mikro serwo stosowane w modelach "easy" da sobie radę z hamulcem płytowym... Poza tym serwo musi cały czas pracować aby nie wyssało hamulca.

Dla pewności, zastosowałbym serwo wielkości mini. Kika gram cięższe, niewiele większe wymiary a dysponuje połową momentu co Twoje obecne serwo. Aby serwo nie było cały czas obciążone, możesz tak wykonać napęd aby w pozycji zamkniętej ramię serwa było jak najbardziej równoległe do popychacza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group