Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 20:56

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 mar 2021, o 16:27 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
W ramach walki z nudą modelarską postanowiłem dokonać przeglądu przed sezonem swojej elektroniki: ładowarek, pakietów, nadajników. Miał to być szybki i bezstresowy przegląd....miał być ;) . Gdy uruchomiłem jedną z dwóch swoich ładowarek /w tytule/, zaczęły się z niej wydobywać bardzo różne i dziwne dźwięki. Szybka analiza, wentylator. Rozkręcam, przesmaruję i będzie ok :D . Po wyjęciu owego wentylatorka, rozpadł mi się w rękach :( . Kompletnie nie do ponownego złożenia. Nie wiem czy jest potrzebny, ale jeżeli jakiś chiński inżynier go tam umieścił to pewnie jest. Dodatkowo moja podświadomość strażacka dziwnie by się czuła podczas ładowania pakietów, przecież to coś ma chłodzić urządzenie :lol: . Krótkie poszukiwania w internecie, Zakupiłem nowy wentylatorek - ważny wymiar, reszta parametrów bardzo zbliżona. Dzisiaj wymieniłem. Musiałem tylko przelutować konektor. W sumie banał. Teraz ładowarka chodzi bezgłośnie.
Moja druga ładowarka też piszczy, chyba też wymienię "turbinkę", zakupiłem dwie ;) . Cena jednostkowa 19 zł.


Załączniki:
DSCN5683.jpg
DSCN5683.jpg [ 194.08 KiB | Przeglądany 19853 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 mar 2021, o 08:49 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 wrz 2012, o 08:17
Posty: 1219
Lokalizacja: Wrocław
Przerabiałem również ten temat z tą różnicą, że za pierwszym razem udało mi się nasmarować oś wentylatora. Pomogło choć nie na długo - konieczna była wymiana. Tak jak pisze milo, wymiar jest ważny - wysokość jest bardzo ograniczona. Wymiana banalna - rozkręcamy po 4 śruby z boku obudowy i dwie od wentylatora.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group