Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 11:30

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 kwie 2012, o 16:59 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
Jak niektórzy może zauważyli latam na przerobionym radiu - jest to kupiony za 50 zł esky404 do którego założyłem moduł 2.4GHz Corony. Całość napędza zrobiony przeze mnie modulator Zbiga - z forum alexrc. Jakoś to działało. Jednak przy Cobrze okazało się, że moje umiejętności i "wyczynowy" :) model wymagają nieco więcej doświadczenia i wydatnej pomocy ze strony sprzętu. Kłopoty z różnicowością - a tak naprawdę jej brak, brak miksera na kierunek - spowodowały, że odłożyłem latanie Cobrą do czasu poprawy sytuacji.
Miałem wcześniej wygoglowany fajny projekt naszych wschodnich sąsiadów, więc nadeszła na niego pora. Tak więc póki co nie latam a szykuję Cobrze nowy mózg i serce :)

Co to bedzie miało - 6 kanałów proporcjonalnych, dwa kanały włącz-wyłącz, jeden kanał max-środek-min. Cyfrowe trymery, pamięć pięciu modeli. Każdy model może mieć zaprogramowane trzy fazy lotu - (przełączane jednym przełącznikiem) tak więc można sobie ustawić na przykłąd start, lot, lądowanie, albo program na termikę, wiatr itd... każdy program pamięta nawet położenie trymerów, więc można sobie dać na start z holu trymer, zmniejszyć wychylenia sterów a po starcie pyk i mamy progrm lotu... taka teoria - bo zanim to ogarnę to.. hm...
Tabela miksowania wygląda tak -
Załącznik:
diagrammc.jpg
diagrammc.jpg [ 87.6 KiB | Przeglądany 11491 razy ]

O takich gadżetach jak pomiar napięcia baterii, mocy anteny, czy temperaturze oraz o kilku zegarach nie wspominam.

Co mam w tej chwili ?
Zrobiony i uruchomiony cały układ. parę zdjęć poniżej -
Załącznik:
dscf1439d.jpg
dscf1439d.jpg [ 92.07 KiB | Przeglądany 11491 razy ]

Załącznik:
dscf1441a.jpg
dscf1441a.jpg [ 76.55 KiB | Przeglądany 11491 razy ]

Załącznik:
dscf1443p.jpg
dscf1443p.jpg [ 48.88 KiB | Przeglądany 11491 razy ]

Zostało przyciąć wyświetlacz, wpakować to do radia, okablować... trochę roboty jeszcze jest. Ale najważniejsze, że żyje - i mój stary oscyloskop pokazuje taką piękną ramkę na wyjściu :)
Załącznik:
dscf1446uw.jpg
dscf1446uw.jpg [ 44.57 KiB | Przeglądany 11491 razy ]

Koszt całości to 25 zł.

Po tym biorę na warsztat rejestrator lotu - kupiłem na próbę czujnik ciśnienia, będę mierzył sobie wysokość lotu i takie tam.

_________________
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 3 maja 2012, o 19:06 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 maja 2012, o 18:40
Posty: 11
Lokalizacja: Katowice
no ambitne ale ....... wyświetlacz chyba chybiony , jeśli mogę zasugerować wstaw hard turnigy i softy już są


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 3 maja 2012, o 20:01 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
Niespecjalnie rozumiem dlaczego chybiony... Radio złożone, wszystko gra. Wszystko widać. Nie ma na co narzekać. Z autorem softu doskonały kontakt, w ciągu dnia wprowadził modyfikacje, których potrzebowałem. Konstrukcja naprawdę warta uwagi

_________________
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sty 2013, o 13:02 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 maja 2012, o 18:40
Posty: 11
Lokalizacja: Katowice
pewnie tak tylko ja już źle widzę takie małe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 sty 2013, o 15:12 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2012, o 09:47
Posty: 96
Lokalizacja: Bytów
Zawsze zazdroszczę ludziom, którzy znają się na elektronice. :lol:

_________________
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2014, o 17:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 sty 2014, o 14:53
Posty: 4
Lokalizacja: Orzechowo
Może trochę "odgrzewam kotleta",ale jak spisuje się ten rosyjski modulator Piotrze. Bardzo interesują mnie jego możliwości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2014, o 18:58 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
modulator spisuje się świetnie - w zeszłym roku mało latałem co prawda, ale często ćwicze go na symulatorze. Jeśli chodzi o funkcjonalność, to prawdę mówiąc ciężko mi znaleźć coś, czego nie można w tym układzie ustawić... Tu masz instrukcję - po rosyjsku, ale można się zorientować co to za maszyneria :) http://dollop.narod.ru/Instruction_coder.pdf

Ali dostarczył mi swoje uszkodzone radio - więc spróbuję drugi egzemplarz zbudowac i zamontować w jego pudełku.

_________________
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2014, o 19:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 sty 2014, o 14:53
Posty: 4
Lokalizacja: Orzechowo
Dzięki za instrukcje , a jakiej wersji softu używasz , czy wystąpiły jakieś problemy przy uruchamianiu.
Widzę że LCD Nokii zasilany jest z 5V a jego max. możliwości katalogowe to 3,3V niema z tym problemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 sty 2014, o 22:29 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
Soft to 1.9, ale trochę zmodyfikowany - przeprogramowałem sobie mechanizm expo.
Wyświetlacz to chińska podróbka nokii - nie ma problemu z 5v. Tak naprawdę, to używam również oryginalnych wyświetlaczy do innych projektów i też bezproblemowo chodzą na 5v. O ile się nie mylę, to sterownik działa do 5,5V

_________________
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group