Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 13:53

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 lip 2014, o 16:19 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Mam zamiar zakupić sobie nowy nadajnik, taki jak w tytule wątku. Czy na forum są użytkownicy tej aparatury, chciałbym poznać Wasze opinie i uwagi na jej temat. Do tej pory korzystam z Optica 6 2,4 i Optica 6 Sport 35 mHz.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2014, o 16:58 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 wrz 2011, o 10:06
Posty: 259
Lokalizacja: Rzeszów
Hej
A nie lepiej to http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... dule_.html do tego ten moduł http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... dule_.html

albo

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ttery.html

dużo większe możliwości.

_________________
Pozdrawiam

Krzysztof

www.rc-rzeszow.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2014, o 17:01 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Jeżeli chcesz coś markowego to może coś z Futaby (w sumie niewiele droższe w stosunku do nowego Eclipsa 7) spójrz na http://www.rcskorpion.pl/towar/futab-t- ... hsss-fhss/ Odbiorniki fhsss są dużo tańsze niż fasst. Możliwości radia dużo większe niż Eclipsa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2014, o 18:23 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Hmmm.... co tu napisać ;) Nie zastanawiam się nad zmianą firmy/systemu, ale nad zmianą radia tej samej firmy ;) Mam kilka odbiorników Hiteca, dość dobrze opanowany soft, a co za tym idzie ustawianie modelu....a dotychczasowe radyjka zupełnie mi wystarczają i są niezawodne - no może poza Opticem Sport 35 MHz :( - ale mój Optic 6 2,4 GHz ma obudowę w opłakanym stanie. Odkupiłem ją jako używaną, a poprzedni właściciel strasznie ją sponiewierał :lol:
Wiem, że lepsze jest wrogiem dobrego, ale nie chcę przesiadać się na w/w aparatury.....rozumiecie, siła przyzwyczajenia :lol:
Dzięki za linki, ale wydaje mi się, że chciałbym mieć tego Eclipsa, interesują raczej uwagi użytkowników na jej temat.....jeżeli będą negatywne to wtedy na pewno będę zastanawiał się na nowo ;).
Tak na marginesie, to chętnie przerobił bym Optica Sport na 2,4 MHz.....czytałem o tym gdzieś....bo na 35 MHz to jakaś masakra jest :(
Aurora jest poza moim zasięgiem i znam dość dobrze opinie o niej , ma ją kolega z którym razem latamy.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2014, o 18:34 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Milo, popatrz na możliwości softu, Eclipse to dość archaiczne radio. Czasem jest się lepiej wyleczyć z przyzwyczajeń. Spójrz w stronę nowych Graupnerów, ja dawno temu zraziłem się do tej firmy mając MC-14 ale to co teraz robią jest w ścisłej czołówce i gdybym miał kupić na nowo to zastanowiłbym się nad nad Graupnerem. Zresztą, tylko sygnalizuję temat, nie namawiam ale według mnie Eclips 7 to historia unowocześniona 2,4Ghz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2014, o 19:36 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Na pewno masz rację :) Tylko wiesz, przeraża mnie sprzedawanie odbiorników, zakup nowych, ponowna nauka programowania i wiele, wiele innych rzeczy. Być może, że Hitec Eclips to "odgrzewany kotlet", że to historia unowocześniona 2,4 GHz ;) ....no tak sobie wymyśliłem, zresztą zakup to jakaś przyszłość, dość daleka, a samo radio traktuję przedmiotowo i silnie rozbudowany soft nie jest mi potrzebny, bo i tak nie będę z niego korzystał.
Tak czy inaczej to nie jest tak , że decyzja zapadła, mam ją tylko na celowniku :lol:

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2014, o 20:07 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Wiesz milo, napisałem bardziej informacyjnie. Wiem że latasz głównie szybowcami więc programy glider pewnie by Cię interesowały. Więc może pod tym kątem spójrz. Mnie akurat przypadł do gustu soft futaby ale ceny Fasstów są CHORE.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2014, o 20:36 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
Milo - kup moduł Corony 2.4GHz i wrzucimy w twojego sporta. Ja mam w swoim taką kombinację - nie latałem zbyt wiele - ale jak sam widziałeś - ani jednego problemu... przepraszam za OT

_________________
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2014, o 21:32 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2011, o 20:51
Posty: 558
Lokalizacja: Elbląg
Poczułem się wywołany. Nadajnik użytkuję od połowy czerwca (prezent z okazji rocznicy ślubu).
Zestaw kupiony w arthobby zawiera okrojoną instrukcję w języku polskim. Cena atrakcyjna ~690zł z wysyłką z odbiornikiem optima7 (działa telemetria).
Co mogę powiedzieć:
- największy mankament - w trybie glid moc silnika tylko na przełączniku!!! Dla motoszybowca używam acro ale tu możliwość miksowania trochę ograniczona albo jeszcze wszystkiego nie skumałem;
- oprogramowanie różni się od optica, włączany mikser w menu można wł. lub wył. przełącznikiem w trakcie lotu. Dla mnie to trochę chore, bo skoro coś włączam w menu to uważam to za potrzebne;
- fazy lotu (flt. cond.) dają możliwość ustawień tylko dla D/R, expo i epa. Nie ma możliwości ustawień wychyleń sterów po zmianie położenia przełącznika (jak to było w opticu) np. klapy w dół;
- 5 programowalnych mikserów - 2 dowolne kanały (np lotki z sw - na próbę miałem ustawione lotki i sw do góry) ale jeszcze tak nie latałem;
- mikser klapolotek (kanał 1 i 6) pozwala na używanie ich jako klapy wychylane w dół lub górę przełącznikiem vr1 (na tylnym panelu), podejrzewam że gdyby zmiksować klapy na kanał 5 i 7 to sterowanie będzie przez vr2 (lotki osobno);
- podłączając zasilanie przez regulator mamy do dyspozycji wszystkie 7 wyjść w odbiorniku, złącze SPC do sprawdzenia zasilania pakietu napędowego. w przypadku zasilania przez wyjście BATT wyświetlane jest napięcie pakietu Rx w nadajniku.

Na razie tyle co mi do głowy przyszło.

_________________
Fw190 NPN, PZL Dromader NPN, SuperSportster, Dart XL fpv, copterx 450 black angel
Radiomaster tx12multi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 lip 2014, o 22:27 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 wrz 2011, o 10:06
Posty: 259
Lokalizacja: Rzeszów
No i po takim opisie aparatura jak dla mnie jest zdyskwalifikowana nigdy bym jej nie kupił a to dlatego że dla mnie w aparaturze istotny jest brak ograniczeń w konfiguracji zdecydowanie wolał bym kupić turnigy .

_________________
Pozdrawiam

Krzysztof

www.rc-rzeszow.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group