Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 29 mar 2024, o 01:51

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 sty 2019, o 20:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 gru 2016, o 14:04
Posty: 3
Lokalizacja: Odolanów
Dysponujemy laserem o mocy 100W i polu roboczym 1300x900 bez problemów możemy pracować na dużych arkuszach sklejki które są dostępne na naszym rynku.
Od ręki dysponujemy materiałem: sklejka lipowa 3 (2,8), 4 (3,8), 5, 6, 8 mm, sklejka modelarska, sklejka gospodarcza, balsa standard i selekcjonowana do 120g.
Oczywiście do tego wszystko co potrzebne do skończenia modelu - listwy, pręty, węgiel stal, folie pokryciowe.
Dzięki dużej mocy lasera możemy wycinać naprawdę szybko i w różnych materiałach.
Wyceny plików indywidualnie.
NIEDŁUGO WŁASNE PROJEKTY :-)

Może dysponujesz WŁASNYM projektem, który chcesz wprowadzić do sprzedaży? zadzwoń napisz !

Zapraszam
Radosław Oleksy
http://www.modelarski.com

_________________
www.modelarski.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2019, o 11:31 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3695
Lokalizacja: Elbląg
Czy możesz uściślić te wymiary/grubości sklejek balsowych.... Czy "3" to grubość faktyczna czy tylko, powiedzmy, nazwa, a faktyczna grubość 2,8 mm. Czy może dysponujecie obiema grubościami. Na pewno wiesz, że to "robi różnicę" podczas projektowania. Druga sprawa. Jak wygląda wycinanie ze sklejki lotniczej powyżej 2 mm. Laser wycina, czy jest mocno spalone, czy w ogóle podejmujesz się wycinania w takich materiałach. I ostatnia sprawa. Jakie offsety polecasz dla poszczególnych materiałów.
To trzy pytania chyba najważniejsze dla każdego co sam robi pliki pod "laser" ;) .

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2019, o 18:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 gru 2016, o 14:04
Posty: 3
Lokalizacja: Odolanów
Spróbuję w miarę dokładnie odpowiedzieć :-)
W przypadku sklejek lekkich (balsowo lipowa, topolowa ) to te dwa wymiary (3 i 4) są lekko oszukane - czyli 3 i 4 mają w nazwie, a faktycznie są 2,8 i 3,8 - trzeba to uwzględnić w projekcie - lub się pogodzić z tym że będą luzy. Zdarzało mi się ciąć zestawy zaprojektowane w USA a tam są wymiary w calach i np podstawowa sklejka to 1/8 cala czyli 3,17 mm no i po zastosowaniu materiałów metrycznych konstrukcja ma luzy, ale po prostu tak jest i tyle. Jeżeli projektujemy sami to warto uwzględnić właściwe grubości materiałów - sklejki liściaste modelarskie trzymają wymiary.
Sklejkę liściastą (modelarską) ciąłem najgrubszą 5mm, gospodarczą 9mm i jest dosyć mocno przypalona ... więc najlepiej jest zrobić element x 3 np: ze sklejki 1,8 mm i skleić - szybciej i taniej, tyle że element jest klejony.
Najczęściej stosowany offset to 0,10 mm i chyba wychodzi najlepiej.
Mam nadzieję, że pomogłem :-)

_________________
www.modelarski.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sty 2019, o 21:02 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3695
Lokalizacja: Elbląg
Dzięki za odpowiedź. Wszystko jasne :) . Nadmienię tylko że u "konkurencji" ;), chodzi o niektóre sklepy modelarskie, sklejka balsowa/topolowa ma 3 mm - ten wymiar najczęściej stosuję. Wiem, bo kupuję i za każdym razem dokonuję pomiaru. Inaczej jest z balsą, tam wymiary "pływają". Ostatnio kupiłem balsę 3mm a w rzeczywistości ma 3,5 mm.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 kwie 2019, o 21:28 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 maja 2016, o 21:19
Posty: 177
Lokalizacja: Olsztyn
Skorzystałem z oferty cięcia i zamówiłem kilka formatek z balsosklejki "3" mm.
Jakość cięcia bardzo dobra!!!
Problemem jest grubość balsosklejki :( Balsosklejka średniej jakości, grubość wahała się od 2,58 do 2,91 mm.
Trochę to komplikuje składanie modelu. Można sobie z tym poradzić ale szlifowania jest więcej ;)

_________________
Pozdrawiam - Krzysztof


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group