Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 20:25

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18 gru 2014, o 20:16 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
Chciałbym podzielić się z Wami moimi doświadczeniami na temat wycinania elementów do modeli przy pomocy wody.
Ostatnio zleciłem wycięcie metalowych okuć do "Skauta" download/file.php?id=10543&mode=view firmie z Elbląga "Aquamatix"
http://www.aquamatix.com/
Firma przyjmuje pliki w formacie dxf. Nie należy wprowadzać offsetów, jednak ze względu na to, że samo cięcie strumieniem wody /ok 4000 atm/ jest procesem dość brutalnym, mostki robimy ok 1,3 do 1,5 mm, a odległości poszczególnych elementów od siebie należy zwiększyć do 3-4 mm /średnica strumienia 0,8 mm/. Dodatkowo na brzegach formatki zostawiamy ok 10-20 mm wolnej przestrzeni na mocowanie do stolika. Części były bardzo dobrze wycięte, precyzyjnie, należy tylko ogradować i przeszlifować powierzchnię elementu.
Trudno mówić o cenie cięcia....dowiedziałem się, że typowe cięcie to blacha stalowa 0,8-1,0 mm, cena za jedną godzinę wynosi wtedy 280 zł. Każde zamówienie jest traktowane indywidualnie, firma wycenia koszty cięcia. Dowiedziałem się również, że wycinają w większości metalach, stal, aluminium ale i płyty laminatowe, pleksi itp.
Moje części wycinane były z blachy stalowej 0,8 mm, formatka ok 110x110 mm, ich materiał, zapłaciłem 45 zł.
Firma, jak odczułem w czasie wizyty i rozmowy, jest otwarta na takie nietypowe, czytaj małe i drobne, zamówienia, nie przegonili mnie :) ale wysłuchali, wszystko wyjaśnili, na każde pytanie odpowiedzieli. Świetny kontakt, telefon jak elementy były zrobione...otrzymałem zapewnienie, że dla modelarzy będą przychylni :D .
Dodam na koniec, że czas realizacji mojego "zamówienia' to niecałe 24 h :) .

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group