Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 10:10

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: ADW-1 mAkro
Post: 17 kwie 2014, o 21:29 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 lut 2012, o 22:56
Posty: 86
Lokalizacja: Elbląg
Piter
...i ja wtrące swoje trzy grosze: miałem podobnę sytuacje z tą prędkością szubowca (260cm rozpiętości !).
I tak jak milo sugieruje, mojemu pomogło trymowanie a później ujemne ustawienie stat. poziomego. [Pozdrawiam kolegę Mietka i jego radę z E-ga].
Mój zaczął pływać, albo woźić się w powietrzu bardzo majestatycznie. Polecam skupić się nad ststecznikiem, wiadomo jakim !
Jestem ciekaw efektów.
Pozdrawiam
zbyszek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ADW-1 mAkro
Post: 17 kwie 2014, o 22:48 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2013, o 22:48
Posty: 91
Lokalizacja: Żory
Filmik rewelka, gratuluje udanego modelu i oblotu!
Ja miałem dokładnie odwrotnie z prędkością- bardzo wolny lot na granicy przeciągnięcia. Zmniejszenie kąta natarcia skrzydła (lub jak kto woli dodatni wznios na stateczniku poziomym) pomogło. Model stał się szybki, w pełni sterowny i sprawia dużo radochy. Tak że popieram, należy skupić się na stateczniku poziomym, chyba że pilotowi odpowiada taka charakterystyka.
Osobiście lubię szybsze modele, ale zrobiłem sobie mix w aparaturze i na przełączniku daje trym wysokości minimalnie na +. W bezwietrznych warunkach pozwala na znaczne spowolnienie modelu, co przydaje się na podejściu do lądowania.

pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ADW-1 mAkro
Post: 17 kwie 2014, o 23:11 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Wszystkie uwagi bardzo słuszne :) Ale jako "konstruktor" tego modelu, pozwolę sobie naświetlić i wyjaśnić tą kwestię.
W moim egzemplarzu jest tak samo - oblatany kilka dni wcześniej. Dlaczego? Otóż zaprojektowałem kąt natarcia płata w granicach 1,4-1,5 st. Przy trymie na zero, model ma tendencję do dość szybkiego rozpędzania się, co przy zastosowanym profilu, SD6060, dzieje sie bardzo szybko. Niestety. W mAkro nie ma możliwości zmiany kąta zaklinowania płata. Można dodać podkładkę pod spływ poziomego, wyregulować na neutrum na spokojny lot ślizgowy, ale.....Ale w takiej konfiguracji, bez podkładki, świetnie lata się na akrobację, mamy cały czas "zapas" prędkości i przy silnym wietrze /zbocze/. Niestety taki trym - neutrum - jest nie do przyjęcia na termice i podczas lądowania. Należy wytrymować model "na ogon" i to dość znacznie, w moim przypadku od 8 do 12 %. To są moje uwagi, zaobserwowane podczas lotów próbnych , zarówno przy bezwietrznej jak i wietrznej pogodzie. Próbowałem również zmieniać wyważenie, lżejszy pakiet, reakcja i zachowanie modelu jest podobne.

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ADW-1 mAkro
Post: 2 maja 2014, o 11:11 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 paź 2011, o 23:03
Posty: 455
Lokalizacja: Świnoujście
Obiecane filmiki trochę późno ale jak mówią lepiej późno niż wcale :lol:






_________________
pozdrawiam Piotr

http://www.amc-jantar.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ADW-1 mAkro
Post: 2 maja 2014, o 13:33 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2013, o 21:44
Posty: 740
Lokalizacja: Elbląg
Najbardziej podoba mi się podejście do lądowania.Takie "szybowcowe". Oczywiście to drugie.Pierwsze kwalifikuje się dla komisji BHL. ;)
Trochę jak dla akro to za mało tej akrobacji. :(

_________________
Cudowne widoki
...piękna kobieta w tańcu, koń pełnej krwi w galopie , fregata pod pełnymi żaglami i... szybowiec na niebie pod cumulusami.

Pozdrawiam Mirek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ADW-1 mAkro
Post: 3 maja 2014, o 18:04 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 maja 2013, o 18:28
Posty: 245
Lokalizacja: Katowice
Loty fajne. Chyba trochę zawiewało, co? Ladowania nieco nerwowe ;) , ale... OK. Operator musi też trochę potrenować :lol:

_________________
...Kto nie ma wyczucia prędkości i wydoskonalonej precyzji ruchów niewiele zwojuje....

Pozdrawiam: Tadeusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ADW-1 mAkro
Post: 28 lip 2014, o 15:32 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Mała poprawka do projektu. Ster kierunku okazał się, jego konstrukcja, bardzo delikatnym elementem modelu. Parę razy uszkodziłem go i to w czasie transportu, podczas przenoszenia. Pewnie to była wina balsy, bardzo krucha i miękka. Dopełnieniem zniszczenia był przewóz w Bieszczady w bagażniku - chyba kosmetyczka żony była sprawcą :evil: ....pokleiłem taśmą i z takim kierunkiem latałem w Bieszczadach. Na zdjęciach nowy, z pełnej balsy, wyszlifowany w trójkąt. Ze starego została tylko przednia listwa z zawiasami i dół z orczykiem. Nieznacznie też zwiększyłem powierzchnię samego steru.


Załączniki:
DSCN2116.jpg
DSCN2116.jpg [ 166.11 KiB | Przeglądany 7065 razy ]
DSCN2117.jpg
DSCN2117.jpg [ 204.95 KiB | Przeglądany 7065 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ADW-1 mAkro
Post: 15 wrz 2014, o 18:50 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Kilka dni temu dość poważnie jak mi się na początku wydawało, uszkodziłem mAkro. Przywaliłem w ziemię zaraz po starcie, uderzając przodem kadłuba i końcówką lewego płata. Przyczyną tego, tak stwierdziłem po oględzinach powypadkowych, było nie przestawienie slotu w nadajniku.....tak to jest jak lata się dwoma modelami jednocześnie :( . Wszystkie stery działały "dobrze" tylko nie zauważyłem, że SW działał odwrotnie.....silnik max, wyrzut z ręki, po kilku sekundach chciałem delikatnie skorygować wznoszenie i stało się, zamiast w górę to w dół. Po raz kolejny kłania się kontrola przedstartowa całego modelu...... ;) Na wyświetlaczu w nadajniku zamiast "mAkro"- "Amok" :o .
Uszkodzenia po dokładniejszych oględzinach nie były aż takie straszne. Pęknięcie i wybudowanie się centro z kadłuba. Pęknięcie to zachodziło na część kadłuba za spływem, pęknięcie po lewej stronie kabiny, odklejona główna wręga kadłuba po lewej stronie. Wybudowany zamek kabiny, oderwane serwa SK i SW od boków kadłuba.
Płaty całe :) , no po za wyrwanym zawiasem lotki i trybami w serwie lotki /SG-92R/ . Oczywiście łącznik płata /stal fi 5 mm/ uległ wygięciu. Zniszczeniu uległ również przedłużacz lotki przechodzący przez otwór w kadłubie, chyba podczas uderzenia, kable były urwane. Kołpak i silnik całe, bez uszkodzeń.
Szybowiec już naprawiłem, dzisiaj trysnełem warstwę szpachlówki na naprawiane miejsca.
Zaczyna mi się podobać taki "wojenny" kamuflaż :lol:


Załączniki:
DSCN2138.jpg
DSCN2138.jpg [ 207.22 KiB | Przeglądany 6959 razy ]
DSCN2139.jpg
DSCN2139.jpg [ 190.82 KiB | Przeglądany 6959 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ADW-1 mAkro
Post: 16 wrz 2014, o 18:55 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3709
Lokalizacja: Elbląg
Dzisiaj pomalowałem kadłub..... zmatowienie i polerka kadłuba i można montować wyposażenie. Mam zamiar zabrać go na nadmorskie klify.....będę bywał w rejonie Jastrzębiej Góry w najbliższy weekend :)


Załączniki:
DSCN2141.jpg
DSCN2141.jpg [ 202.92 KiB | Przeglądany 6927 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: ADW-1 mAkro
Post: 27 wrz 2014, o 22:25 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:49
Posty: 43
Lokalizacja: Libiąż
Witam odgrzeje troszeczkę temat z racji zabrania się jakiś czas temu za budowę ADW-1 mAkro pochwalę się co do tej pory udało mi się skleić :).

CDN ...


Załączniki:
67.JPG
67.JPG [ 423.12 KiB | Przeglądany 6852 razy ]
169.jpg
169.jpg [ 242.54 KiB | Przeglądany 6852 razy ]
5097.JPG
5097.JPG [ 417.52 KiB | Przeglądany 6852 razy ]
5098.JPG
5098.JPG [ 417.19 KiB | Przeglądany 6852 razy ]

_________________
Pozdrawiam Wojtek
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group