Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 kwie 2024, o 01:35

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Cobra 2
Post: 28 gru 2012, o 23:28 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
Biedzę się nad napędem poziomego - założenie jest takie, żeby dać serwo w ogon i napędzać krótkim popychaczem węglowym. Serwo w ogonie umieszczone równolegle do linii końcowej statecznika, orczyk serwa prostopadły do osi kadłuba. napęd przy sterze jak na obrazku. I właśnie nie wiem, czy nie generuje mi się tu problem - jak widzicie orczzyk w stateczniku chodzi po wycinku okręgu - co za tym końcówka popychacza przesuwa się w osi kadłuba. Będzie tam punkt swobody ze względu na snap - popychacz będzie mógł się wahać tak jak ta strzałka pokazuje. Jednak boję się czy w tym momencie nie będzie mi zakładał dźwigni na orczyku serwa, w którym będzie miał możliwość obrotu tylko w osi poprzecznej do linii kadłuba. i nie spowoduje w konsekwencji wyrwania lub obluzowania mocowania w orczyku. Jest problem czy go nie ma ?


Załączniki:
naped.jpg
naped.jpg [ 379.68 KiB | Przeglądany 3366 razy ]

_________________
Piotrek
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cobra 2
Post: 28 gru 2012, o 23:35 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 paź 2011, o 11:07
Posty: 316
Lokalizacja: Radawiec Mały
ten ruch jest tak mały , że spokojnie możesz go pominąć , a ja robię zawsze tak jak na zdjęciu
Załącznik:
DSCF7831.JPG
DSCF7831.JPG [ 445.1 KiB | Przeglądany 3363 razy ]

_________________
Nie ma takiego modelu który wyszedł by cało z każdej kraksy , ale są takie kraksy z których cało nie wyjdzie żaden model ....

Pozdrawiam Tomek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Cobra 2
Post: 29 sty 2013, o 22:34 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 paź 2011, o 15:06
Posty: 314
Lokalizacja: Elbląg
Tak mniej więcej wygląda na dziś - podłużnice do skrócenia - trzeba dopasować statecznik i przewiązać z kadłubem. Nie ustrzegłem się małego babola - trochę widać na zdjęciu - nosek jest lekko zadarty - zastanawiam się jak to zniwelować. będę musiał chyba przypiąć to do czegoś płaskiego na czas klejenia poszycia. Projekt był pasowany na serwa w ogonie, stąd mam zasłonięte przejście dla linek steru. I od nowa się zastanawiam nad serwami w ogon... Tak to jest jak projektujesz pierwszy raz :) Masakra. Zupełnie nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem. pomijam już fakt, że mogłem spokojnie podłużnice dać 3x3, po całości a nie 4x4. Kryzys jednym słowem.


Załączniki:
DSCF2197.JPG
DSCF2197.JPG [ 315.07 KiB | Przeglądany 3267 razy ]
DSCF2196.JPG
DSCF2196.JPG [ 576.58 KiB | Przeglądany 3267 razy ]

_________________
Piotrek
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group