Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, o 20:07

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 16 sie 2012, o 11:00 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Ah niestety fornir po oklejeniu w kilku miejscach ma "doliny i pagórki" także musiałem to wszystko wyszpachlować i wyszlifować. Ze względu na estetykę wstyd było wstawiać zdjęcia :( Idealnie nie jest, bo miejscami zostały lekkie fałdki(nie dokleił się fornir). Troszkę mnie to zdemotywowało, chciałem skrzydła okleić folią, ale pod nią też widać niedociągnięcia, więc zrezygnowałem. Wczoraj wyszlifowałem całość i pociągnąłem lakierem - w tym sezonie polatam na tych brzydkich płatach, a przez zimę zrobię porządniejsze(może konstrukcyjne i większej rozpiętości). Fornir był po prostu za cienki - nie było czego szlifować. Poza tym zrobiłem błąd podczas wstępnego lakierowania forniru przed przyklejeniem - trzeba było dać docisk, bo porobiły się fałdki. Podczas oklejania skrzydła nawet ok 150 kg ciężar nie zdołał tego naprostować. Wieczorem wstawię zdjęcia płatów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 sie 2012, o 20:33 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Obiecane zdjęcia:
Załącznik:
img5348iu.jpg
img5348iu.jpg [ 97.91 KiB | Przeglądany 3475 razy ]

Załącznik:
img5345p.jpg
img5345p.jpg [ 107.56 KiB | Przeglądany 3475 razy ]


Ostatnio zmieniony 7 sie 2014, o 09:48 przez molej, łącznie zmieniany 1 raz
Zdjęcia przeniesiono na serwer


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2012, o 11:09 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 kwie 2012, o 09:13
Posty: 18
Lokalizacja: Kraków
Witam,i co tam z Józiem :?: ,oblatałeś :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2012, o 22:12 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 sie 2011, o 21:55
Posty: 117
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Niestety nie, całość wyposażenia leży, kadłub z usterzeniem praktycznie gotowy. Ale jak patrzę na te skrzydła to mnie nerwica dopada... Muszę zrobić zwykłe konstrukcyjne płaty oklejone folią bądź innym materiałem i będę miał lekkie i dobre skrzydła. Teraz niestety praca, praca i jeszcze raz praca, zaraz studia, a do modeli niestety nie ma kiedy zajrzeć... Miło, że tak kibicujesz, model na pewno skończę, myślę, że poleci dopiero w nowym roku. Pozdrawiam :)

Zastanawiałem się czy nie zrobić jakiś hamulców aerodynamicznych... Może łatwiej i prościej byłoby zrobić urządzenie odwracające kierunek obrotu śmigła jako hamulec? :) Co Wy na to?

PS z budowy i projektowania płatów zrobię już szczegółową relację zdjęciową.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 paź 2012, o 08:50 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 kwie 2012, o 19:55
Posty: 489
Lokalizacja: Warszawa
Marek pisze:
Zastanawiałem się czy nie zrobić jakiś hamulców aerodynamicznych... Może łatwiej i prościej byłoby zrobić urządzenie odwracające kierunek obrotu śmigła jako hamulec? :) Co Wy na to?.

Jeśli będziesz robił nowe skrzydło, to po prostu zrób z klapami.

_________________
Pozdrawiam.
Stefan.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group