Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 22:52

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 6 cze 2015, o 16:43 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3695
Lokalizacja: Elbląg
Minął ponad rok od rozpoczęcia testów spadochronika do holu gumowego produkcji Pawła.
Chciałbym podzielić się paroma uwagami z Wami. Spadochronik był bardzo intensywnie eksploatowany, szczególnie w tym roku. Oto moje spostrzeżenia, które moim zdaniem, muszą być uwzględnione przy następnych egzemplarzach.
1. Sam spadochron jest za duży, myślę, że zmniejszenie jego rozmiaru o 1/3 a nawet o 1/2 jest bardzo wskazane. W czasie holowania spadochron wydaje dość głośny dźwięk i moim zdaniem, stawia dość znaczny opór. Testowałem ze spadochronikiem produkcji czeskiej, na zdjęciu poniżej.
2. Cały element od czaszy do kółka na hak od strony szybowca do wymiany, a właściwie do przekonstruowania. Po kilku wyjściach na pole urwał się ten sznureczek. Moim zdaniem powinno być tak zrobione jak na zdjęciu poniżej. Kółko przewleka się przez wypuszczone linki nośne czaszy. Podobnie z igielitowymi osłonkami, te z kolei szlag trafił po kilku ciągach :lol: .
Trawa rosnąca na polach jest jak brzytwa, szczególnie ta letnia, a ciąganie holu po trawie niestety stwarza idealne warunki do uszkodzeń, przecięć itd, dotyczy to również żyłki. W moim przypadku raz w roku żyłkę muszę wymienić. Do tego dochodzi słońce, wiatr, wilgoć, to wszystko ma wpływ na trwałość gumy, żyłki i spadochronika.
To są moje uwagi z eksploatacji, oczywiście nie wpływa to na moją opinię o wyrobie ;) .....czasza nie ma najmniejszych śladów uszkodzeń, rozdarć, przetarć, jest w idealnym stanie.


Załączniki:
DSCN2445.jpg
DSCN2445.jpg [ 174.94 KiB | Przeglądany 3301 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lis 2016, o 15:32 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3695
Lokalizacja: Elbląg
Kolejny rok testów i eksploatacji nowej wersji spadochronika produkcji Pawła. Paweł zmienił konstrukcję, a właściwie wymiary i kształt tej części holu, dostarczył go do mnie. Teraz mogę powiedzieć, że produkt "bez uwag" :) . Spadochron jest mniejszy, ma kształt krzyża, mniejsza powierzchnia a co za tym idzie, mniejsze opory na holu. Przez ponad rok spadochron był intensywnie użytkowany. Żadnych przetarć, rozerwań i innych uszkodzeń. Jest cały czas w pełni sprawny. Sama eksploatacja bezproblemowa..... opada zgodnie z kierunkiem wiatru, stabilnie i jest dobrze widoczny na tle nieba czy lotniska. Myślę, że moje uwagi pomogły w stworzeniu naprawdę dobrego i wygodnego w eksploatacji spadochronika do holu gumowego.


Załączniki:
DSCN3578.jpg
DSCN3578.jpg [ 201.04 KiB | Przeglądany 3109 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group