Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 12:37

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 11 sie 2015, o 13:34 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lip 2015, o 13:10
Posty: 9
Lokalizacja: Bydgoszcz
Swego czasu, mając trochę wolnego czasu, zaprojektowałem sobie mechanizm chowanego podwozia wraz z integrowanym serwem do kierunku napędzanego linkami. Projekt znalazł zastosowanie w modelu szybowca Solo 33 i jak do tej pory sprawuje się doskonale. Ja w swoim modelu nie mam amortyzacji, model waży ok 4,5 kg do lotu, a całość ramy podwozia została wykonana z czarnego laminatu G10 3 mm. Tylko wewnętrzne elementy jak jarzmo koła i wahacz jest aluminiowe (dural PA6 o grubości 3 mm) Osie do koła (fi-4) i wahacza (fi-3) są stalowe (stal sprężynowa). Łączniki spinające obie połówki ramy to wałki aluminiowe fi6 (PA6). W obecnym wykonaniu podwozie ma wymiary:
całkowita długość - 190 mm
wysokość ramy - 64 mm
szerokość (nie uwzględniając serw) - 56 mm
całkowita szer. razem z serwami - 102 mm
średnica koła - 88 mm
szer. koła - 34 mm
prześwit w jarzmie do koła - 38 mm

Przedstawiam tu tylko render z projektu, bo gotowe podwozie jak dotąd nie doczekało się sesji zdjęciowej ;-) Jeśli komuś byłoby potrzebny taki wynalazek, mogę udostępnić projekt.


Załączniki:
Podwozie.JPG
Podwozie.JPG [ 112.92 KiB | Przeglądany 2820 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group