Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 18:24

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 7 paź 2017, o 17:23 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 lis 2013, o 09:39
Posty: 278
Lokalizacja: Plewiska
Faktycznie. Ogólnie to ja jestem d@#a nie nauczyciel. Stosuję skróty myślowe. Chodziło mi o to, że oni klejąc elementy karoserii starają się tyle nazbierać roboty, by zużywać możliwie cale tuby w jednej operacji. Przyznam się, dopiero dzięki temu że poruszyłeś temat zacząłem się interesować...

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Piłeś- nie pisz!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2017, o 21:44 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sie 2011, o 22:39
Posty: 3694
Lokalizacja: Elbląg
TEST nr 1
Udało mi się kupić klej metakrylowy firmy Technicoll's. Przygotowałem próbki do sklejenia. Rurki węglowe małej i dużej średnicy, oraz kawałek blaszki aluminiowej, do której przykleję pręcik węglowy i rurkę alu.
Producent dopuszcza mieszanie kleju na kawałku deseczki, bez użycia mieszalnika, lub czymś podobnym /do zestawu dołączony jest mieszalnik/, więc do roboty.
Klej śmierdzi, ale nie tak mocno. Zapach podobny do suszonych grzybów....moim zdaniem, ale bardzo ostry i taki syntetyczny. Zapach odczuwalny kilkadziesiąt sekund po aplikacji z opakowania. Mieszam. Kładę na przygotowane próbki, dociskam klejone elementy. Zostawiam wszystko na ok 2 godziny.
Próbki klejonych rurek węglowych nie skleiły się, klej nie związał. Jest miękki, lepiący się, połączenie totalnie bez trwałości. Klejona rurka alu do blaszki, bardzo mocne połączenie, próba oderwania zakończyła się złamaniem rurki poza miejscem klejenia. Pręt węglowy podobnie, ale siła potrzebna do oderwanie zdecydowanie mniejsza.
Próby sklejenia rurek węglowych powtórzyłem ok 8 razy, za każdym razem to samo. Próbowałem również sklejać inne materiały / stal, mosiądz, żeliwo(?)/ ze sobą i z alu. Zasadniczo połączenia mocne. Jednak były to duże powierzchnie klejenia, nic na styk. Wydaje mi się również, że to jest klej raczej do klejenia na dużych powierzchniach. Punktowe sklejanie nie wchodzi w rachubę.
Wnioski.
Klej nie nadaje się do naszych zastosowań, bynajmniej tej firmy. Aplikacja dość problematyczna, brak powtarzalności mocy spoiny, a przede wszystkim wysoka cena :( . Wydaje mi się, że dłuższy kontakt mieszaniny z powietrzem powoduje utratę mocy klejenia. Ale nie znam się, takie mam podejrzenia.
Kilka zdjęć z prób poniżej. Postaram się zakupić jakiś klej "przemysłowy", lepszej jakości.


Załączniki:
DSCN4245.jpg
DSCN4245.jpg [ 157.87 KiB | Przeglądany 5670 razy ]
DSCN4246.jpg
DSCN4246.jpg [ 116.63 KiB | Przeglądany 5670 razy ]
DSCN4247.jpg
DSCN4247.jpg [ 114.92 KiB | Przeglądany 5670 razy ]
DSCN4248.jpg
DSCN4248.jpg [ 129.68 KiB | Przeglądany 5670 razy ]

_________________
https://gliders.pl/ Szybowce są najfajniejsze....
SAM 18-007
pozdrawiam
milo
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 paź 2017, o 21:57 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Z żywicami tej firmy (techni....) miałem złe doświadczenia. Może trzeba spróbować z inną firmą?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group