Forum modelarskie RC , projektowanie CAD

forum.aerodesignworks.eu
Dzisiaj jest 28 mar 2024, o 16:11

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 14 cze 2017, o 14:18 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 sie 2015, o 18:18
Posty: 36
Lokalizacja: Mielec
Witajcie,
Niedawno przeglądałem relacje z budowy jakiegoś modelu redukcyjnego wykonanego z tłoczonego plastiku. Niestety na ta chwilę nie mogę znaleźć tej stronki, mniejsza o to. Części kadłuba były po prostu wytłoczone w arkuszu jakiegoś cienkiego plastiku, a rolą modelarza było je wyciąć i skleić równo ze sobą za pomocą zakładki. Przeglądając tą relację wpadłem na pomysł tłoczenia form do małych kadłubów motoszybowców lub dysponując większym arkuszem plastiku nawet małych kadłubów/skrzydeł całych samolotów. Mam w głowie taki schemat: Robimy kopyto tego co chcemy wytłoczyć np z MDFu, tłoczymy obie połówki negatywów bez typowego dzielenia połówek (ważne żeby tłoczenie było z lekkim naddatkiem tzn. żeby zachodziło na przeciwną połówkę). Plastik może być bardzo cienki (np 0,2mm dla łatwego tłoczenia), chodzi o to żeby tylko otrzymać gładką powierzchnię na której będziemy laminować, natomiast sztywność naszej wytłoczki można by uzyskać np. pianą montażową którą należałoby nanieść na nielaminowaną stronę wytłoczki gdy ta znajduje się jeszcze na kopycie - otrzymamy prościutki negatyw bez żadnych skręceń. Po tych zabiegach mamy piękne lśniące dwa negatywy gotowe do pastowania i laminowania. Laminujemy. Po wyjęciu z naszych form docinamy obie połówki w jakimś wzorniku żeby wyszło równo, następnie równo sklejamy za pomocą wewnętrznej podkładki i gotowe, mamy piękny lustrzany kadłub bez wielkich kosztów żelkotu, tkanin na negatywy itp. Co myślicie o takiej technologii, ja jedynie poza trudnością wykonania nie widzę żadnych minusów, może poza załatwieniem odpowiednio dużego arkusza jeśli chcemy wytłoczyć coś większego. Jeśli ktoś by chciał coś dodać to zapraszam do dyskusjii :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 cze 2017, o 19:34 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 lis 2013, o 09:39
Posty: 278
Lokalizacja: Plewiska
Wykonaj to tak jak myślisz a na końcu powiesz nam dlaczego nikt na to nie wpadł wcześniej w przemyśle, gdzie czasem robi się dziesiątki form dziennie.
Na koniec spróbuj rozlaminować pierwszą odbitkę z takiej formy którą tak łatwo się termoformowało.

Aha, część żywic w czasie utwardzania osiąga ponad 80 a jest sporo takich co wychodzą ponad 120 stopni... Coś się klaruje?

_________________
Pozdrawiam Krzysztof
Piłeś- nie pisz!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 cze 2017, o 20:22 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 lip 2011, o 22:19
Posty: 2964
Lokalizacja: Warszawa
Wyfrezowanie formy (kopyta) maski do np. małej Extry to około 100-150zł. Hips lub Vivak nadaje się do tłoczenia, jednak wewnętrzna powierzchnia wcale nie będzie idealna. Chyba że wypoleruje się powierzchnię kopyta. Ciężko stwierdzić jak pomysł sprawdziłby się w praktyce. Faktycznie - żywice oddają ciepło przy wiązaniu ale z tego co zauważyłem, dotyczy to bardziej szybko utwardzających się żywic poliestrowych. W przypadku L285 i normalnego utwardzania w czasie 8-12 godzin nie zauważyłem żeby coś zrobiło się ciepłe. Kwestia odlaminowania to sprawa rozdzielacza - kiedyś laminowałem kabinę do dużej Katany bezpośrednio na pomalowanym kopycie. Jako rozdzielacza użyłem pasty do butów - odeszło bez problemów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 cze 2017, o 21:14 
Offline
Modelarz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 sie 2015, o 18:18
Posty: 36
Lokalizacja: Mielec
utopia pisze:
Wykonaj to tak jak myślisz a na końcu powiesz nam dlaczego nikt na to nie wpadł wcześniej w przemyśle, gdzie czasem robi się dziesiątki form dziennie.
Na koniec spróbuj rozlaminować pierwszą odbitkę z takiej formy którą tak łatwo się termoformowało.

Aha, część żywic w czasie utwardzania osiąga ponad 80 a jest sporo takich co wychodzą ponad 120 stopni... Coś się klaruje?


Jasna sprawa, tam gdzie w grę wchodzą produkty na skalę masową nie ma miejsca na fuszerkę czy drogę na skróty ale myślę, że nie ma co porównywać produkcji masowej do wykonania jednego czy dwóch elementów - to tylko hobby. Jeśli chodzi o temperaturę, cóż nie jestem ekspertem od laminatów i raczej zgodziłbym się z tym co piszesz ale myślę, że nie dotyczy to żywic modelarskich tak jak napisał slawekmod. Jeśli faktycznie byłoby tak jak mówisz to pomyśl co działoby się z różnego rodzaju piankami na których się laminuje czy po prostu skleja. Myślę że przetestuję tą metodę w najbliższym czasie i zobaczę co z tego wyjdzie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group